1. Kódszám: Sokszor az egyes tárgyakra kód alapján hivatkoznak. Például az előfeltételnél (lásd 2-es és 3-as pont).
2. Gyenge előfeltétel: Ha dőlt betűvel van írva a kód, akkor a tárgy gyenge előfeltételnek számít. Ez azt jelenti, hogy az előfeltétel és az adott tárgy ugyanabban a félévben teljesíthető.
3. Erős előfeltétel: Ha félkövér betűvel van írva a kód, akkor a tárgy erős előfeltételnek számít. Ez azt jelenti, hogy az előfeltételt minimum egy félévvel korábban teljesíteni kell.
4. Félév: A félév jelöli azt, hogy mikor lehet a tárgyat teljesíteni. Az első oszlopban a kreditérték, a másodikban az óraszám található.
5. Modulok: Azt jelöli, hogy az adott modulban hány kreditet kell elvégezni. Itt a Társadalomtudományi modulnál 5 kredit értékben kell teljesíteni a modult, tehát 1 db kurzust kell választani.
6. Modulok: Itt is azt jelöli, hogy az adott modulban hány kreditet kell elvégezni. A Biológiai alapozó modulban 7 kredit értékben kell teljesíteni, – az egyik 4, a másik 3 kredit – tehát mind a kettőt fel kell venni és teljesíteni.
A szakirányú képzésnél a VÁLASZTHATÓ MODUL az egy szakirányosokra vonatkozik. Aki két szakirányosként ebből a sávból vesz fel tárgyat, az szabadon választható tárgynak minősül.
Kattints a képre a nagyobb méretért!