Tavaszi választások 2017 – Küldöttgyűlési választások

Tárt karokkal vár egy új Hallgatói Önkormányzat! Csatlakozz te is! Legyél most a Küldöttgyűlés tagja!

OK, de mi is az a Küldöttgyűlés?

A Küldöttgyűlés a Hallgatói Önkormányzat legfőbb döntéshozó szerve, tagjait pedig azon felelősségteljes és lelkiismeretes hallgatóink adják, akiknek társaik bizalmat szavaztak, és ezáltal képviselhetik őket a küldöttgyűlési üléseken. A Küldöttgyűlés feladat- és hatásköréről az Alapszabály 4. §-ában olvashatsz, mely elérhető honlapunkon: www.barczihok.elte.hu

A Küldöttgyűlés tagjai között az új Alapszabály értelmében megkülönböztetünk rendes- és póttagokat, akiket a hallgatók közvetlenül választanak.˙Az Önkormányzat elnökét leszámítva a rendes tagok különböző számban, különböző választási körzetekből kerülnek ki:

„(2) A Küldöttgyűlés rendes tagjai

1. a) az Önkormányzat elnöke;
  2. b) négy rendes küldöttgyűlési tagot választanak maguk közül
  3. ba) a Kar egy vagy kettő képzési időszakra regisztrált nappali tagozatos gyógypedagógia szakos hallgatói,
  4. bb) a Kar három vagy négy képzési időszakra regisztrált nappali tagozatos gyógypedagógia szakos hallgatói,
  5. bc) a Kar öt vagy hat képzési időszakra regisztrált nappali tagozatos gyógypedagógia szakos hallgatói,
  6. bd) a Kar hét vagy nyolc képzési időszakra regisztrált nappali tagozatos gyógypedagógia szakos hallgatói;
  7. c) kettő rendes küldöttgyűlési tagot választanak maguk közül
  8. ca) a gyógypedagógus alapképzés levelező képzési körzet hallgatói,
  9. cb) a gyógypedagógus mesterképzés nappali és levelező képzési körzet hallgatói.”

A póttagokról, a Küldöttgyűlés tagjainak megválasztásáról és működéséről szintúgy az Alapszabályból tájékozódhatsz.

Miért jelentkezzek?

A Küldöttgyűlés tagjaként alkalmad nyílik nagyobb belátást nyerni a Hallgatói Önkormányzat működésébe, és részt venni az Elnökség munkáját megalapozó határozatok hozatalában, mindemellett az Elnökség és az Ellenőrző Bizottság rendszeresen beszámolni is neked köteles. Küldöttgyűlési tagnak lenni tehát a hallgatók bizalmát jelenti, továbbá elismerést, tapasztalati lehetőséget és új ismeretségeket jelent, de ami a legfontosabb, hogy számít a véleményed, és a legfőbb döntések meghozója lehetsz.  Neked van hangod? Hallasd!

Hogyan lehetek küldöttgyűlési tag?

A küldöttgyűlési választások során az Önkormányzat minden tagja (tehát minden, a Karral jogviszonyban álló hallgató) választó és választható. A választáson az Önkormányzat minden tagja pontosan egy szavazattal rendelkezik. A választásokat jelöltállítási időszak előzi meg, mely során jelölheted magad, vagy akár egy alkalmasnak vélt társadat is. A jelöltállítás 2017. március 9-én veszi kezdetét, melyre legalább 10, legfeljebb 14 napot biztosítunk. Amennyiben elegendő jelölés érkezik be hozzánk, a jelöltállítást március 18-án lezárjuk.

Az ELTE BGGyK HÖK Ellenőrző Bizottsága az alábbiakban határozta meg a 2017-es ELTE BGGyK HÖK Küldöttgyűlési választások menetét:

2017.március 9 – 18.: Jelöltállítási időszak;
2017. március 19: Szünet a jelöltállítás és a választás között;
2017. március 20 – április 2.: Választás első fordulója;
2017. április 3 – 27.: Választás esetleges meghosszabbítására fenntartott időszak

Ragadd meg a lehetőséget, és jelentkezz nálunk, vagy jelöld társadat az eb@barczihok.elte.hu email címre küldött leveledben. A levélben írd meg a neved, szakod, hogy melyik évben kezdted meg tanulmányaidat a Karon, illetve egy rövid, pár soros bemutatkozást képpel. Esetleges kérdéseiddel keress bátran e-mailben, vagy akár személyesen, a hallgatói irodában (A/61)!

Az érvényes pályázatnak tartalmaznia kell:

1. a jelölt nevét, szakját és a Karon folytatott tanulmányának kezdeti évét,
  2. a jelölt bemutatkozását, motivációját,
  3. kérjük, csatolj egy képet magadról.

1. március 6.

Üdvözlettel,